Üdvözöljük a Modern Filológiai Intézet honlapján!

Intézetünkről röviden

A Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán belül működő Modern Filológiai Intézet (MFI) szervezeti, oktatási és tudományos keretet biztosít az Angol Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék, a Német Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék, valamint az Alkalmazott Nyelvészeti és Fordítástudományi Tanszék munkájához. Az MFI célja az, hogy a tanszékek tevékenységeinek összehangolásával növelje a kutatás színvonalát és a képzés minőségét. Az elmúlt másfél évtized során a képzési programok széles skáláját hoztuk létre, hogy kielégítsük a felsőfokú angol és német nyelvi, nyelvtanári és fordító-tolmács képzések iránt megnyilvánuló, egyre növekvő regionális igényt. Ez idő alatt Intézetünk a régió szakmai és tudományos életének központjává vált, amiről konferenciák, továbbképzések és publikációk sora, valamint az Alkalmazott Nyelvészeti Közlemények című folyóiratunk is tanúskodik.

***KONFERENCIÁK***

ERASMUS+ project -  Closing Conference
17th January, 2020
University of Miskolc, Hungary

XII. Miskolci Alkalmazott Nyelvészeti Konferencia (2020)
2020. január 27. (hétfő)
MTA MAB Székház (3530 Miskolc, Erzsébet tér 3.)

Angol Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék

Német Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék