Meghívó szaknyelvi tananyag bemutatójára

az autóipari szakmai német nyelv tanítása

egy új program segítségével

a tananyagot bemutatják a centre for modern education munkatársai

·       mihályi gabriella – szakmai vezető

·       polyák laura – disszeminációs munkatárs

a bemutató időpontja

2015. március 26. 12.00 óra

helyszín

miskolci egyetem btk modern filológiai intézet könyvtára

(a/6. épület)

program

12.00 - a centre for modern education projektjei, az autolanguage projekt célja

12.30 - e-tananyag használata

13.00 - eddigi tapasztalatok, eredmények

a projekt rövid ismertetője:  a centre  for modern education 2013 júniusában kezdte el az „autolanguage” tananyag fejlesztését, melynek célja, hogy új tanítási módszereket használva motiválja a diákokat az idegen nyelvek elsajátítására, és rámutasson arra, hogy az általános nyelvi ismereteken túl napjainkban már a szaknyelvek ismeretére is szükség van.

a magyarországi nagy autógyárak egyre több olyan szakembert keresnek,  akik ismerik az autóipari szaknyelvet is és német nyelven is ismerik az autóipar szakszókincsét. az interaktív tananyag segítségével könnyen és gyorsan sajátítható el az „autosprache”.

a bemutatóra szeretettel várjuk az érdeklődőket, a német nyelvet oktató kollégákat és a leendő németnyelv-tanárokat.