Házi TDK Konferencia

Helye:  A/1. épület 10. terem

Ideje:   2015. november 26. (csütörtök) 15.00 óra

1. Csontos Rita, germanisztika, BA 3. évfolyam

A vér ördögi körében –  A Doppelgänger-motívum elemzése E.T.A. Hoffmann Az ördög     bájitala című regénye alapján

Konzulens: Barna László, tudományos segédmunkatárs

2.       Dojcsákné Koncz Noémi, angol nyelv- és kultúra tanára, német nyelv- és kultúra tanára, osztatlan tanárképzés 2. évfolyam

A Homokember, kétszer

Konzulens: Barna László, tudományos segédmunkatárs

3.       Koseczki Dorina, anglisztika, BA 2. évfolyam

Online Gamers' Vocabulary On- and Offline (Online számítógépes játékosok nyelve a          játékban és azon túl)

Konzulens: Magnuczné dr. Godó Ágnes, egyetemi docens

1. Vincze Berta – Bartók Boglárka, anglisztika, BA 3. évfolyam

When Censorship Overwrites The Freedom of Speech – The Most Challenged Books in      American Literature

Konzulensek: Dr. Vraukó Tamás, egyetemi docens; Dr. Bailey Harry Edward, egyetemi             adjunktus

Angol Nyelvi Verseny Középiskolásoknak

A Miskolci Egyetem BTK Angol Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszéke

angol nyelvi versenyt szervez középiskolásoknak.

A verseny írásbeli fordulójára

2015. november 12-én 10-13 óra között kerül sor

a C2 épület 34. és 35. előadójában.

Letölthető

Nyelv és Kommunikáció Kutatócsoport

A Nyelv és Kommunikáció Kutatócsoport 2015 áprilisában alakult meg a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézetében.  Célja az Intézetben korábban működött Metakommunikációs és Szaknyelvi és Terminológiai Kutatócsoportok céljainak és munkájának összehangolása, eredményesebbé tétele. A kutatási kör spektrumának kiszélesítése lehetővé teszi a korábban megkezdett kutatómunkák folytatását és a különböző szakterületek szorosabb együttműködését is közös projektek keretében.

A tervezett tevékenységek között szerepel a logisztikai szaknyelvkutatás, a vállalati kommunikáció és a genderkutatás folytatása, illetve új kutatási területként az aging tematika, a digitális nyelvoktatásban és a gépi fordításban felmerülő nyelvi és kommunikációs kérdések, valamint a kommunikáció interkulturális aspektusainak vizsgálata.

A kutatócsoport vezetője Magnuczné dr. Godó Ágnes egyetemi docens (Miskolci Egyetem, MFI), titkára dr. Kriston Renáta egyetemi adjunktus (Miskolci Egyetem, MFI). A jelenlegi tagság 9 főből áll.

Német Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék Záróvizsga időpontjai 2015. december

Szakdolgozat beadási határideje (BA és MA hallgatók számára):

2015. nov. 13. péntek 12.00 óra az intézeti adminisztráción (A/6 fsz. 20 iroda) Takács Zoltánné igazgatási ügyintézőnél.

A szakdolgozati bírálatok 2015. november 27-én 15.00 óráig vehetők át az intézeti adminisztráción személyesen vagy meghatalmazással.

Bővebben: Német Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszék Záróvizsga időpontjai 2015. december

Angol nyelvi verseny 11-12. osztályosoknak

A Miskolci Egyetem Angol Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszéke angol nyelvi versenyt hirdet 11. és 12. osztályos középiskolások számára.

A verseny első fordulója egy írásbeli megmérettetés, amely során a versenyzők kipróbálhatják, hogy ha aznap lenne az emelt szintű angol nyelvi érettségi vizsgájuk, hogyan teljesítenének. A második fordulón az írásbeli teszten legjobb  eredményt elérő versenyzők újra összemérhetik tudásukat és ügyességüket egy kreatív, angol nyelvű előadás megtartásával .

Az első három helyezett értékes jutalomban részesül!

Az  írásbeli forduló időpontja:

2015. november 12. (csütörtök) 10.00 óra

Helyszíne: Miskolci Egyetem C/2 épület 34. előadó

A szóbeli forduló időpontja:

2015. december 11. (péntek) 14.00 óra

A helyszínről és a választható előadástémákról később küldünk tájékoztatást.

Kérjük a kollégákat, hogy a jelentkezők névsorát az intézmény és a felkészítő tanár nevével külön word dokumentumban csatolva az Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre küldjék november 8-ig.

Alkategóriák