Az angol nyelvi verseny végeredményei

2014. január 8-án sikeresen lezajlott a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézete által szervezett angol nyelvi verseny második, szóbeli fordulója az írásbeli teszten legjobban teljesítő 15 versenyző részvételével. Az első forduló tesztfeladatait 225 versenyző oldotta meg, akik megyénk 12 településéről érkeztek. Amint az alábbi eredménytáblázat is mutatja, az írásbeli alapján a továbbjutók mezőnye nagyon szoros volt, és nem alakult ez másképp a szóbeli forduló során sem, ahol az volt a versenyzők feladata, hogy egy Skócia jelenével és múltjával kapcsolatos témáról rövid, power point bemutatóval szemléltetett kiselőadást tartsanak, majd válaszoljanak néhány ehhez kapcsolódó  kérdésre. A versenyzők elismerésre méltó kreativitással, felkészülten és magas nyelvi színvonalon oldották meg a prezentációkat, amelyekben bemutatták például azt, hogy vajon érdemes-e Skóciának kilépnie az Egyesült Királyságból, tényleg a skótok fedezték-e fel a golfot, miért vált nemzeti legendává Bonnie Prince Charles vagy Nessie, a Loch Ness-i szörny, illetve mit tudhat meg Skóciáról és a skótokról az, aki elolvassa a Harry Potter sorozatot, illetve megnézi a Trainspotting vagy a Braveheart című filmeket.

Gratulálunk minden résztvevőnek és őszintén reméljük, hogy a verseny során értékes ismeretekkel és tapasztalatokkal gazdagodtak. Köszönjük felkészítő tanáraik munkáját, és azt, hogy bátorították diákjaikat a versenyen való részvételre és segítették őket a verseny során.

Köszönjük a Miskolc Holdig Zrt. és az Oxford Kiadó magyarországi képviseletének támogatását is, amellyel lehetővé tették, hogy értékes könyvjutalmakkal ismerjük el a versenyzők teljesítményét.

Reméljük, hogy e versennyel sikerül hagyományt teremtenünk és így hozzájárulhatunk régiónkban az angoltanulás népszerűsítéséhez, alkalmat adhatunk az angoltanulás iránt érdeklődő diákoknak tudásuk megmérettetésére és tapasztalatszerzésre, valamint betekintést nyújthatunk a Miskolci Egyetem, ezen belül is a Modern Filológiai Intézet tanszékeinek működésébe.

Versenyző

Iskola